Družilište - maštalište
Autor: Zdenka Ljubičić, 30. 9. 2019.

Uz pomoć i podršku naših podržavatelja i dragih prijatelja, realizirali smo dio višegodišnjega projekta i  obogatili naš kutak „Družlište – maštalište“. U startu smo zamislili da ćemo jedan dio školskoga dvorišta pretvoriti u kutak za igru, mjesto za maštanje, opuštanje, u mjesto radosnoga dječjega druženja…

Naše su želje i potrebe prepoznali dragi ljudi i svojim donacijama omogućili njihovu realizaciju.

Sestre, rođene Kotarac, gospođa Ksenija Bota i gospođa Silva Kljunak, poslale su nam novčani prilog. Pridružio im se i bračni par Kotarac, gospođa Diana i gospodin Zvonko.

Moramo napomenuti da je g. Zvonko Kotarac naš „stari“ prijatelj koji je školske godine 2009./2010. kupio knjige svim učenicima , kako u centralnoj školi u Aržanu, tako i u PŠ Svib. U tu svrhu je utrošeno oko 80 tisuća kuna ( te školske godine bilo je  79 učenika) !!!

Hvala gospodinu Kotarcu na svemu što je učinio za nas, za našu djecu, roditelje… Tako rade samo oni koji imaju veliko srce!

U prošloj školskoj godini pristupili smo nabavi klupa i stola. Bilo je teško pronaći ono što smo zamislili. Na koncu su dvije klupe ručno izrađene u Splitu, a besplatno ih je dopremio  Ilija Knezović. Hvala, Ilija!

Stol po našoj mjeri nismo mogli kupiti preostalim novcem pa u našu priču ulazi još jedan čovjek velika srca, Zdravko Žaja – Cajko. Sam je platio, izradio, obojio i dopremio željeznu konstrukciju za naš stol. Posredovao je i u nabavi drvene ploče koju je dopremio i montirao.

I u konačnici imamo skladnu, lijepu garnituru za rad i odmor u našem „Družilištu – maštalištu“.  Najljepša je kad na nju sjednu djeca i rasprostru svoje knjige i bilježnice i kad sve odzvanja od njihova smijeha!

Hvala dragim prijateljima, gospođama Kseniji, Silvi i Diani te gospodinu Zvonku! Nadamo se da ćemo ih vidjeti u našoj školi  i da će se i sami uvjeriti u veličinu djela što su ga napravili!

Hvala i našemu Cajki koji nam je često na usluzi, a ovaj je put odigrao ulogu dobrog vilenjaka!