Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u matičnoj školi
Autor: Ivana Žužul, 24. 10. 2018.

Kao i svake godine i ovog smo listopada u našoj školi  obilježili Dane zahvalnosti za kruh i plodove zemlje. Tog 19. listopada od ranog jutra školom su se širili mirisi kruha, peciva, kolača i plodova zemlje.

Učenici su bili podijeljeni u četiri grupe .Svaka grupa je  dobila stol kojeg su ukrasili raznim pecivima i kolačima  koje su umijesile vrijedne ruke njihovih mama i baka.Na stolovima su bili i  plodovi ubrani  u vrtovima, na njivama i u voćnjacima te razni predmeti iz prošlosti kojima su se ljudi služili u obradi zemlje.Tijekom predstavljanja učenici su prezentirali svoj stol detaljno objašnjavajući što se na njemu nalazi.Svaka grupa je imala i svoj dramsko recitatorski program. Nakon toga su uslijedile natjecateljske igre s bundevama, kukuruzom i divljim kestenom. Djeca, kao i svi prisutni su uživali.

Bilo je lijepo vidjeti bogatstvo plodova prirode, uživati  u šarenilu boja jesenskih plodova te mirisima i okusima kruha. Nakon svečane proslave učenici su odnijeli hranu u obližnji starački dom.

Ovim putem želimo zahvaliti, vama dragi roditelji, bez čijeg truda i ljubavi ne bismo mogli na ovako svečan način upriličiti ovu svečanost u našoj školi.