Bajkaonica
Autor: Administrator , 17. 2. 2022.

Gradska knjižnica Marka Marulića Split održala je radionicu pod nazivom „Bajkaonica“ u našoj matičnoj školi u Aržanu i u područnoj školi Svib.

U Osnovnoj školi Josipa Jovića u Aržanu na Valentinovo održale su se dvije radionice „Bajkaonice“. Na radionicama su sudjelovala sva djeca osnovne škole koja pohađaju razrednu nastavu. Na prvoj radionici sudjelovala su djeca prvog i trećeg razreda dok su na drugoj radionici sudjelovala djeca drugog i četvrtog razreda. Također, dan poslije održana je ista radionica u PŠ Svib za sve učenike od 1. do 4. razreda.

Radionice, svaka u trajanju od jednog sata uključivale su dramske igre i vježbe, osmišljavanje vlastite priče sa zadanim elementima i konačno umjetničko pripovijedanje bajke. Radionice je osmislila, modelirala i vodila Karolina Šuša poznata i kao „Kate koju znate“. Karolina Šuša svestrana je umjetnica,plesačica, glumica, pjevačica i pripovjedačica za djecu.

Radionice se provode u sklopu projekta „Za dobre vibre – čitaj libre“, UP.02.1.1.15.0046 čija je provedba sufinancirana sredstvima Europske unije iz Europskog socijalnog fonda. Projekt provodi Gradska knjižnica Marka Marulića Split u partnerstvu sa Splitsko-dalmatinskom županijom.