Dani kruha i zahvalnosti za plodove zemlje
Autor: Kristina Aračić, 28. 10. 2021.

Dane kruha i zahvalnosti za plodove zemlje obilježili smo i ove godine. Već od ranog jutra školom se širio predivan miris kolačića, kruha i peciva koje su donijeli naši učenici. Na početku je župnik blagoslovio hranu i sve prisutne i program je mogao početi. Imali smo natjecateljski dio programa i radionicu. Učenici su bili podijeljeni u tri grupe kojima su sami dali imena: Zrno soli, Klasići i Kesteni. Uredili su svoje stolove na kojima su prezentirali hranu i plodove koje su donijeli. Svaka grupa nam je prigodnim recitacijama i opisima najproizvoda prezentirala svoj stol. Nestrpljivo su čekali proglašenje pobjednika. Svaka grupa je pobijedila u jednog kategoriji i osvojili su poučne društvene igre.

Učitelj Frano Kekez organizirao je s učenicima prigodnu radionicu u kojoj su učenici izrađivali pizze. I tu su naši učenici pokazali umijeće i na kraju smo svi uživali u slasnim zalogajima.

Kolače, peciva i kruh smo donirali korisnicima Zajednice Cenacolo i Zajednice Susret koji su se obradovali i zahvalili.

U PŠ su obilježeni Dani kruha i plodova zemlje te Dani jabuka. Učenici su izveli prigodne pjesme i recitacije te sudjelovali u igrama i izradi kompota od jabuka.

Bilo je lijepo vidjeti radost i ponos naših učenika i zato zahvaljujemo roditeljima koji su svojim trudom i zalaganjem obogatili ovako predivan i poučan dan za naše učenike i sve nas.