KRIJESNICA – malo svjetlo nade
Autor: Zdenka Ljubičić, 21. 11. 2019.

U utorak, 12. 11.  učenici viših razreda matične škole imali su ugodno i korisno dvosatno druženje s gostima iz Udruge Krijesnica.

U sklopu projekta Malo svjetlo nade mladi koji su završili liječenje od malignih bolesti sudjeluju u edukaciji matičnih sredina djece u liječenju. Ovom edukacijom osvještavaju  problematiku i razbijaju predrasude vezane uz maligne bolesti dječje dobi.

Iva, Anja i Dragan svojim su prisustvom, vedrim osmijesima i ohrabrujućim riječima upalili malo svjetlo nade u našim srcima da se i najteži životni problemi, od kojih je bolest ipak najteža, mogu svladati.

Nakon što smo zajedno odgledali crtić Petar i Zmaj, koji nas je nasmijao, poučio i ohrabrio, imali smo radionicu u kojoj smo pisali poruke našoj Mariji koja je na najboljem putu da svlada  Zmaja. U završnoj borbi, kao i do sada, potrebna joj je naša pomoć i podrška! U toj misiji dat ćemo sve od sebe i radujemo se trenutku kad će bolest biti prošlost za našu prijateljicu!

Hvala od srca Ivi, Anji i Draganu! Uljepšali su i obogatili naš život i upalili svjetlo nade u našim srcima. Nećemo dati da se ugasi. Bit ćemo potpora našoj Mariji!