„RAŽ“ NA 31. SMOTRI UČENIČKIH ZADRUGA REPUBLIKE HRVATSKE
Autor: Zdenka Ljubičić, 15. 10. 2019.

31. Smotra učeničkih zadruga Republike Hrvatske održana je kao i prošle godine u dvorani “Barun Trenk“ u Vinkovcima. Manifestacija je to koja predstavlja festival stvaralaštva, kreativnosti, inovativnosti i poduzetništva djece i mladih. Svoje su proizvode predstavile 103 zadruge i to 64 učeničke zadruge s izložbenim prostorima, 6 učeničkih zadruga s istraživačkim radovima, 21 učenička zadruga kao voditelji županijskih izložbenih prostora s izložbenim primjercima svih učeničkih zadruga pojedine županije, 8 učeničkih zadruga - domaćina iz Vukovarsko-srijemske županije te gosti iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije.

„Raž“ su na ovoj smotri predstavljale zadrugarke Petra Knezović i Jelena Radoš. Vrlo su uspješno predstavile naš štand prosudbenom državnom povjerenstvu i posjetiteljima. Dokaz tome je prazan izložbeni stol na kraju smotre.

Najdraži trenutak smotre bio je proglašenje najproizvoda. Naša eko-pasta „Žar“ svrstana je prema procjeni ocjenjivačkog suda među najproizvode  31. smotre!!! Sreću smo podijelili s našim lovrećkim prijateljima iz UZ Ludrum čija je slikovnica “Tanculi tanberi“ s CD-om također nagrađena u istoj kategoriji. Radovali su se s nama i predstavnici UZ Vrisak iz Ciste Velike, dva Marijana, čiji je istraživački rad bio vrlo zapažen.

Naše tri male škole branile su boje Imotske krajine. Male škole, a veliki uspjesi…

(Nekada se pitamo kakvom nas mjerom mjere!)

Prošli smo put rekli da ćemo , kad se poželimo ravnice, poći u Vinkovce jer nas tamo čekaju prijatelji. I bi tako! Pohodiše nas naši prijatelji, zagrliše kamen u nepreglednoj, toploj slavonskoj ravnici! Nov susret i nova radost!

Hvala dragim ljudima iz Zavičajnog društva Imoćana Vukovarsko-srijemske županije: Iliji Nikoliću, Mirku i Vladi Dujmiću, Cvitanu Milinoviću, Blanki i Tomislavu Lozančiću, Stanki i Zdenku Budiću, Anti Miljku…Hvala svim dragim ljudima koji su bili s nama i uz nas!

Posebnu zahvalnost dugujemo gospođi Ankici Živić koja nam je bila na usluzi i s osobitom pozornošću skrbila o nama!

Radujemo se skorom susretu u Imotskom s našim vinkovačkim prijateljima, a uspomenu na Vinkovce i ravnicu trajno ćemo čuvati !